Załóż bloga   Zaloguj sięekogroszek

Workowany węgiel orzech

wegielsztygar | 12 Grudzień, 2017 11:57

alt

W ostatnim czasie składnice opału wprowadziły możliwość zakupu węgla w workach – rozwiązanie to stanowi odpowiedź na potrzeby potencjalnych nabywców, którzy poszukują propozycji korzystnych pod względem energetycznym, ekonomicznym oraz stricte technicznym. Węgiel w workach bez problemu można przetransportować samochodem osobowym, kupując ilość dostosowaną do możliwości finansowych i technicznych danej osoby.

Węgiel w workach nie tylko dla małych kotłowni

Węgiel orzech to wysokoenergetyczny węgiel kamienny, jeden z najbardziej kalorycznych, który może być spalany w piecach centralnego ogrzewania, piecach kaflowych, kuchniach węglowych, a nawet kominkach. Jego zaletą jest przede wszystkim to, że nie ulega spiekaniu ani koksowaniu, dzięki czemu nie pozostawia niedopalonych kawałków węgla, a ilość popiołu jest znikoma.

Przedmiotowy opał jest dostępny także w workach 25 kg. Węgiel orzech workowany pod względem jakości nie ustępuje rozwiązaniom kupowanym luzem.

Analizując tę kwestię warto zastanowić się, jakie zalety posiada węgiel orzech workowany. Jak wiadomo, jest to paliwo wysokoenergetyczne, przedmiotowy węgiel doskonale się spala i pozostawia niewielką ilość popiołu, nadaje się do spalania w kotłach węglowych, jak również w kuchniach węglowych.

Nietrudno zauważyć, że kuchnie węglowe występują stosunkowo rzadko, najczęściej w starszych budynkach mieszkalnych, często w kamienicach, a to oznacza ograniczone możliwości w zakresie składowania węgla – piwnice zazwyczaj są niewielkie. W tym przypadku węgiel orzech workowany okazuje się rozwiązaniem jak najbardziej korzystnym, przede wszystkim pod względem szeroko rozumianego użytkowania – właściciel lub najemca mieszkania może kupić taką ilość opału, jaką potrzebuje i jaką może bezproblemowo przechowywać w piwnicy. Co ważniejsze, węgiel orzech workowany nie wytwarza kurzu ani zanieczyszczeń, nie trzeba więc obawiać się negatywnych reakcji ze strony innych użytkowników kamienicy oraz właścicieli sąsiednich piwnic.

Na uwagę zasługuje także fakt, że węgiel orzech workowany można umieścić w wyznaczonym miejscu w mieszkaniu – rozwiązanie to w istotny sposób wpływa na szeroko rozumiany komfort codziennego użytkowania.

 

 
Accessible and Valid XHTML 1.0 Strict and CSS
Powered by LifeType - Design by BalearWeb
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki