Załóż bloga   Zaloguj sięekogroszek

W jakich piecach można palić ekogroszkiem?

wegielsztygar | 30 Maj, 2017 13:26

alt

Palenie w piecach węglem wciąż jest bardzo popularne. Wynika to głównie z tego, że jest to chyba najtańszy sposób ogrzewania domów w naszym kraju. Energia słoneczna czy wiatrowa nie bardzo sprawdza się w naszej szerokości geograficznej, natomiast paliwo gazowe wciąż jest drogie jeśli mówimy o ogrzewaniu nim dużego domu, o energii elektrycznej nie wspominając. Od kilku lat na składach węglowych możemy znaleźć specjalny rodzaj węgla, który nazywa się ekogroszek.

Chodzi tutaj o granulację węgla. Bryłki ekogroszku są bardzo niewielkie, dzięki czemu nadaje się on do spalania w piecach z podajnikami ślimakowymi lub tłokowymi. Nie da się ukryć, że posiadanie takiego pieca jest bardzo wygodną metodą ogrzewania, bo poza napełnianiem podajnika raz na kilka dni do pełna i ustawieniem pieca na początku sezonu grzewczego pod konkretny rodzaj węgla, nie musimy robić nic więcej. Jednak ekogroszek możemy spalać również w innych rodzajach pieców, jak na przykład kotłach zasypowych, a nawet najstarszych tak zwanych śmieciuchach, lub piecach "wszystkopalnych".

Różne rodzaje węgla znajdziemy naturalnie na składzie węglowym. Stamtąd możemy przywieźć sobie węgiel sami, lub zamówić transport do domu, ze zniesieniem do kotłowni lub bez. Wszystko zależy od nas, są tutaj przeróżne możliwości. Dużo ludzi przywozi węgiel samemu, ponieważ tak wychodzi im taniej, a skład mają niedaleko od domu. Jeśli chcemy sami dowozić węgiel do swojego domu, warto wyposażyć się w przyczepkę, ponieważ do bagażnika wiele się nam nie zmieści.

Poza tym przyczepa umożliwia nam przewożenie węgla luzem, który wychodzi nieco taniej niż węgiel workowany. Niestety w tym przypadku zniesienie węgla do kotłowni należy już w całości do nas, jednak i z tego problemu można wybrnąć, montują na przykład zrzut wychodzący na podwórko. Wtedy wystarczy cofnąć samochodem tak, by tył przyczepy znalazł się nad zrzutem, a następnie otworzyć burtę i wyładować węgiel wprost do kotłowni. Jeśli mamy takie rozwiązanie, warto kupować węgiel luzem.

Polecamy węgiel: http://wegielsztygar.pl/product-pol-10-1-tona-1000-kg-br-EKOGROSZEK-ULTRA-br-WEGIEL-SZTYGAR-br-28-27-MJ-kg-.html

 

 
Accessible and Valid XHTML 1.0 Strict and CSS
Powered by LifeType - Design by BalearWeb
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki